Pendorya Alışveriş Merkezi

Hediyeli bir dünya... PENDORYA

PENDORYA ALIŞVERİŞ MERKEZİ
17 Aralık 2009 tarihinde ziyaretçilerine kapılarını açan Pendorya AVM, Türkiye’nin ilk özel sermayeli yatırım bankası Türkiye Sınai Kalkınma ve Yatırım Bankasının iştiraki TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığının ilk yatırımı olarak hizmet vermeye başladı.
Pendorya, ev dekorasyon ihtiyaçlarının tümünü bünyesinde bulunduran 8500 m2’lik alana sahip Eskidji Bazaar, Avrupa’nın en büyük elektronik marketlerinden 5500 m2’lik alana sahip Media Markt, MM Migros olmak üzere, toplam 80000 m2 kapalı alana sahip mağaza ve Maltepe - İzmit güzergahındaki ilk sinema kompleksi olan 8 salonlu Cinemaximum sinemaları ile tüm ziyaretçilerin hizmetindedir.
Pendorya AVM; yeni konut bölgeleri, marina, üniversite, teknopark ve fuar alanı gibi yatırımlar ile hızlı bir gelişim trendi gösteren Pendik’te, sahile 1,5 km. ve Sabiha Gökçen Havaalanı’na 8 km. mesafede yer alıyor. Ayrıca E-5 üzerindeki merkezi konumuyla Pendorya, sadece Pendiklilerin ve bölge halkının değil, herkesin kolaylıkla ulaşabileceği bir alışveriş merkezi olma özelliği taşıyor.
Gün ışığından verimli şekilde faydalanmak üzere tasarlanan ferah iç mekanları ve yaz - kış rahat edebileceğiniz, insan doğasına uyumlu açık alanlarıyla Pendorya, bir alışveriş merkezinin ötesinde, ziyaretçilerine eğlenceli bir sosyal yaşam alanı sunuyor.
Farklı mimari, avantajlı konum ve yenilikçi hizmet anlayışına sahip Pendorya AVM’nin kiralama danışmanlığı Pendorya alışveriş merkezinin kiralama ve yönetimi Prime Development tarafından yapılmaktadır. İşletme danışmanlığı ise yine Prime Development tarafından yürütülmektedir. 85 milyon dolarlık yatırım ile tamamlanan Pendorya AVM, inşaat sürecinde 2500 kişiye iş imkanı sunmuş; açılışı ile de 1200 kişiye istihdam yaratmıştır.

TSKB GYO A.Ş.
TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (TSKB GYO), gayrimenkullere ve gayrimenkul projelerine yatırım yapan bir portföy yönetim şirketidir. 2006 yılının başında kurulan şirket, ortaklarına yüksek getiri sağlamak amacıyla karlı bir
gayrimenkul portföyü oluşturmayı ve geliştirmeyi hedeflemektedir. Türkiye’nin ilk özel sermayeli kalkınma ve yatırım bankası olan TSKB’nin bir iştiraki olan TSKB GYO, bankanın 60 yıllık kurumsal birikim ve deneyiminden güç almaktadır.
TSKB GYO, bir sermaye piyasası kurumu olarak gayrimenkullere, gayrimenkullere dayalı sermaye piyasası araçlarına, gayrimenkul projelerine, gayrimenkule dayalı haklara ve sermaye piyasası araçlarına yatırım yapabilir, belirli projeleri gerçekleştirmek üzere adi ortaklık kurabilir ve SPK’nın ilgili tebliğinin izin verdiği diğer faaliyetlerde bulunabilir.
TSKB GYO’nun kurumsal stratejisinin temel değerlerini, tutarlılık, şeffaflık, kalite, sosyal sorumluluk, müşteri odaklılık ve ekip çalışması oluşturmaktadır. Şirketin yatırım stratejisinin ana ilkeleri, proje geliştirme yoluyla büyüme hedefine, sürdürülebilirliğe ve risk yönetimine dayanmaktadır. 10 milyon TL başlangıç sermayesi ile kurulan TSKB GYO’nun, yaptığı yatırımlarla aktif büyüklüğü 2010 sonu itibariyle 337 milyon TL’ye ulaşmıştır.

TSKB GYO’nun ödenmiş sermayesi yıllar içerisinde yapılan nakdi artışlarla 2008 yılı sonu itibari ile 100 milyon TL’ye yükseltilmiştir. TSKB GYO’nun kayıtlı sermaye tavanı 2010 yılının başında 200 milyon TL’ye çıkarılmış, şirket ödenmiş sermayesinin nakden 50 milyon TL artırılarak 150 milyon TL’ye yükseltilmesi ve artırılan sermayeyi temsil eden payların, mevcut ortakların rüçhan haklarının kısıtlanması suretiyle İMKB’de halka arz edilmesi için SPK’ya başvurmuştur. Artırılan sermayeyi temsil eden paylarla birlikte, ortakların ek satış hakkı dahil toplam 57.500.000 TL tutarındaki paylar 25.03.2010 tarihinde Kurul kaydına alındıktan sonra, TSGYO işlem sembolü ile 09.04.2010 tarihinden itibaren İMKB Kurumsal Ürünler Pazarı’nda işlem görmeye başlamıştır.
· Şirketin sermayesi 150.000.000 TL’dir.
· Yönetim Kurulu Başkanı: Ömer ERYILMAZ.
· Yönetim Kurulu Üyeleri: Ufuk Bala YÜCEL, Berat Gökhan ÇANAKPINAR, Mustafa
GÖKTAŞ, Meral ÖZÇİÇEK, Ali Rıza KESKİNALEMDAR, İbrahim Ümit SEĞMEN.
· Merkezin Adresi: TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Meclisi Mebusan
Caddesi Mollabayırı Sokak No: 1 Fındıklı 34427 İstanbul.
· Ticaret Sicil No: 577325
· Web Sitesi Adresi: www.tskbgyo.com.tr

 

Kiralama Formu

Aşağıdaki kiralama formunu doldurabilir ve bize ulaştırabilirsiniz.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

TALEP EDİLEN MAĞAZANIN

VARSA FAALİYETTE OLAN MAĞAZALARIN